През последните 12 месеца положихме значителни усилия и старание, за да съберем необходимия опит и експертиза преди започването на изграждането на музея. От 2023 година активно работим по концепцията на бъдещия Туристически информационен център, който ще предложи на посетителите уникално изживяване, свързано с богатата история и култура на региона.
До август 2024 година сме извършили редица важни действия за подготовката и изграждането на информационния център:
Инвестиционно проектиране:
Стартирахме процеса на инвестиционно проектиране с цел получаване на Разрешение за строеж за реновиране на сградата и промяна на предназначението в туристически информационен център. Очакваме да получим разрешение и да започнем ремонтни дейности през ноември 2024, което ще бъде важна стъпка напред в реализирането на нашата визия.
Партньорства с институции:
Установихме контакти с Министерството на културата, откъдето получихме подкрепа за изработването на реплика на праисторическите рисунки, която ще обогати експозицията ни. Работим също така с Министерството на земеделието с цел получаване на разрешение за облагородяване на района около бъдещия музей, което ще допринесе за привлекателността на мястото.
Сътрудничество с Националната Художествена Академия:
Изградихме партньорство с Националната Художествена Академия, което ще доведе до създаването на стенописи по фасадата на сградата. Тези произведения на изкуството не само ще повишат архитектурната и културната стойност на центъра, но и ще го превърнат в истинска туристическа атракция, подобрявайки туристическото преживяване на нашите посетители.
Медийна подкрепа:
Планираме да проведем преговори с Българското национално радио - Видин, за да получим медийна помощ за изработване и озвучаване на туристическите беседи. Това е стратегическа мярка за подобряване на информацията, която предоставяме на туристите, защото искаме да изградим дългосрочно медийно партньорство.
Партньорства с местни власти:
Работим и с Община Белоградчик за създаване на партньорство, което ще позволи продажба на билети за пещерата Магура и бъдещия музей на едно място, което ще улесни посещенията на туристите и ще повиши тяхното удовлетворение.
Обмяна на опит:
За да съберем ценен опит, посетихме репликата на Казанлъшката гробница в Казанлък, както и Интерактивен музей Абритус в Разград. Тези посещения ни помогнаха да изградим партньорства и да обменим опит за успешното реализиране на подобни проекти.
Изследване на международния опит:
Посетихме най-известните в света музеи, свързани с пещери с праисторически рисунки, като Ласко и Шове в Южна Франция и Алтамира в Северна Испания. Там имахме уникалната възможност да разговаряме с директорите на тези музеи, да чуем за техния опит и да вземем ценни уроци, които ще приложим в нашия проект.
Тези действия и инициативи показват нашия категоричен ангажимент и продължителни усилия в изграждането на един иновативен и привлекателен Туристически информационен център, който ще предостави незабравими преживявания на всички посетители. Ще продължим да работим неуморно, за да осигурим висококачествени услуги и да предадем културното наследство на праисторическите рисунки от пещера Магура за бъдещите поколения.
Няма продукти на тази страница.
Ние използваме бисквитки, за да ви гарантираме добрата работа на нашия уебсайт, като спазваме всички правила и добри практики за поверителност на личните Ви данни. Вижте Политиката ни за поверителност